PROJEKT „WYBIERAM WODĘ” W KLASIE 104

Projekt Wybieram wodę był super,moim dzieciom bardzo się podobał, były zainteresowane tematyką.
Przeprowadziłam zajęcia według scenariuszy, dzieci dowiedziały się ile powinny wypijać wody, co powinny jeść, aby dostarczać organizmowi potrzebnej ilości wody, jakie są objawy odwodnienia, kto potrzebuje wody i dlaczego musimy ją oszczędzać.
Na koniec wykonały kropelki wody z odpowiedzią na pytanie Kto potrzebuje wody? w postaci ilustracji na kropelce, następnie wykonały wspólnie plakat, przyklejając swoje kropelki z rysunkami.
Elżbieta Kisiel
linie_0096[1].gif
PROJEKT „WYBIERAM WODĘ” W KLASIE 110 W roku szkolnym klasa 110 uczestniczyła w projekcie ,,Wybieram Wodę". W czasie realizacji zadań, założone cele zostały osiągnięte. Uczniowie z przygotowanych materiałów wykonali plakaty o tematyce oszczędzania wody oraz znaczeniu wody w naszym organiźmie. Po cyklu zajęć dzieci świadomie i chętnie piją wodę zamiast słodzonych napojów. Jola Janiec20160614_153603.jpg 20160614_153726.jpglinie_0096[1].gif
PROJEKT „WYBIERAM WODĘ” W KLASIE 208 W roku szkolnym 2015/2016 uczniowie z klasy 208 przystąpili do realizacji projektu „Wybieram Wodę”. W marcu 2016r. została przeprowadzona lekcja, której tematem było: „Od kropli wody do organizmu człowieka”. Podczas zajęć uczniowie dowiedzieli się, że woda jest niezbędnym elementem prawidłowej diety oraz, że woda jest głównym składnikiem organizmu. Na zakończenie lekcji uczniowie wspólnie z nauczycielem wypili po szklance wody. Kolejnymi tematami lekcji, związanymi z realizacją projektu, były: „Woda cenniejsza niż złoto” i „Każda kropla wody jest cenna”. Uczniowie dowiedzieli się, że zasoby wody pitnej są bardzo ograniczone, że mają tendencję malejącą. Poznali zasady racjonalnego gospodarowania wodą. Podczas tych lekcji dzieci rozwiązywały zagadki o wodzie, krzyżówki, same tworzyły przysłowia i powiedzenia, hasła propagujące picie wody oraz jej oszczędzanie. Efektem udziału w projekcie było stworzenie plakatu „O Wodzie”, co było dla nich niezwykłą zabawą. Mogły wykazać się kreatywnością i dużą pomysłowością. Dzieciom podobało się wspólne picie wody. Uczniowie postanowili, że każdego dnia, zamiast słodkich napojów będą pić wodę.
Wychowawca
Agnieszka Mazur

DSC_0022.JPGDSC_0025.JPG
DSC_0027.JPG DSC_0024.JPG

linie_0096[1].gif
PROJEKT „WYBIERAM WODĘ” W KLASIE 106
Z wielką ochotą i zapałem przyłączyliśmy się do ogólnopolskiego programu edukacyjnego „Wolę wodę”. Po pierwszych zajęciach, na których dowiedzieliśmy się, jak ważne jest prawidłowe nawodnienie naszego organizmu podjęliśmy decyzję, że przez tydzień zrezygnujemy za słodzonych napojów i będziemy pić w szkole tylko wodę. Eksperyment się powiódł i większość z nas „polubiła” picie tego cennego i najbliższego naturze płynu.
A oto nasze spostrzeżenia:

„Ja zawsze piję tylko wodę, bo wiem że słodzone napoje nie są zdrowe”. Amelia Kwoka
„Przekonałam się, że wodą można lepiej się napić”. Emilia Michalska
„Woda jest najlepsza dla nas i trzeba ją pić. Ja będę pilnował, aby wszystkie dzieci do szkoły nosiły tylko czystą wodę”. Filip Goliwąs

Podczas zajęć dowiedzieliśmy się także, gdzie w organizmie gromadzi się najwięcej wody oraz, jak wyglądają skutki odwodnienia organizmu.
Wiemy również, że woda jest źródłem życia i trzeba ją oszczędzać. Swoje pomysły na racjonalne gospodarowanie wodą zgromadziliśmy i przedyskutowaliśmy w grupach. Przygotowaliśmy także „Kropelkową rewolucję” zachęcającą WSZYSTKIE DZIECI DO PICIA WODY KAŻDEGO DNIA. Oto efekty naszej pracy:

20160602_102810.jpg
llllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllUczniowie klasy 106 i wych. Katarzyna Pawłowicz-Bielska

linie_0096[1].gif

REALIZACJA PROJEKTU EDUKACYJNEGO "WYBIERAM WODĘ" W KLASIE 204
W tym roku szkolnym klasa 204 włączyła się w działania edukacyjne w ramach ogólnopolskiego programu "Wybieram wodę".
Celem zajęć realizowanych w naszej klasie było zwrócenie uwagi na to, jak ważną rolę w zachowaniu zdrowia odgrywa prawidłowe nawodnienie organizm. Rozwiązywanie różnego typu zadań, klasowe dyskusje, prezentacje multimedialne i wspólne wykonanie plakatu pozwoliły drugoklasistom przekonać się, że woda jest głównym składnikiem ich organizmu. Uczniowie dowiedzieli się między innymi, ile wody powinni spożywać w ciągu dnia, dlaczego należy dbać o ochronę naturalnych zasobów wodnych i jak racjonalnie nimi gospodarować. Każda osoba z naszej klasy pije wodę, którą przynosi do szkoły w plastikowej butelce. Pragnienie można ugasić nie tylko w trakcie przerw, ale również podczas lekcji. Takie nawyki praktykujemy od pierwszej klasy.

D. Michałowska

SAM_1767.JPG

linie_0096[1].gif
REALIZACJA PROJEKTU EDUKACYJNEGO "WYBIERAM WODĘ" W KLASIE 105
Uczniowie klasy 105 w ramach projektu WYBIERAM WODĘ zrealizowali 3 zajęcia :
  1. Od kropli wody do organizmu człowieka.
  2. Woda cenniejsza niż złoto.
  3. Ochrona zasobów wodnych.
Podczas tematycznych zajęć uczniowie z dużym zaciekawieniem i zaangażowaniem zdobywali nowe wiadomości i umiejętności np. pracując w parach tworzyli elementy piramidy z nazwami produktów w połączeniu z procentową zawartością w nich wody, oglądali prezentacje i wykonywali interaktywne zadania. Każdorazowo popijali przy tym wodę cały czas mając na uwadze dzienne zapotrzebowanie organizmu na nią. Cenne informacje na temat wody utrwalali podczas zabaw i praktycznych ćwiczeń. Udział w projekcie zapewne pozwoli teraz uczniom mądrze i świadomie spożywać wodę oraz korzystać z niej w różnych sytuacjach życiowych w sposób racjonalny i przemyślany.
M. Protoklitow
Wybieram wodę (4).JPG Wybieram wodę (5).JPG
Wybieram wodę (11).JPG Wybieram wodę (1).jpg

linie_0096[1].gif
REALIZACJA PROJEKTU EDUKACYJNEGO „ WYBIERAM WODĘ” W KLASIE 201
Nasza szkoła przystąpiła do ogólnopolskiego programu edukacyjnego „Wybieram wodę”. Program ten to wspólna inicjatywa Polskiego Towarzystwa Dietetyki oraz Instytutu Promocji Zdrowia i Dietoterapii. Ma on na celu promocję korzyści płynących z picia wody, zarówno wodociągowej, jak i butelkowanej. Działania w ramach programu podkreślają rolę wody nie tylko w zachowaniu zdrowia, ale także w środowisku, gospodarce, przemyśle i rolnictwie. Jednym z kluczowych zadań projektu jest także propagowanie racjonalnego gospodarowania wodą i jej oszczędzania.
W ramach tego projektu uczniowie naszej klasy dowiedzieli się m.in., jaka jest rola wody w organizmie, dlaczego jest ona niezbędna do życia, ile wody dostarczamy i tracimy w ciągu dnia, który narząd ma najwięcej wody. Poznali również zasady gospodarowania wodą i rolę prawidłowego nawodnienia naszego organizmu. Na zajęciach poprzez zabawę dzieci, jako kropelki wody, odkryły fascynujący świat wody.
Udział w tym projekcie przekonał uczniów naszej klasy do prawidłowego nawyku żywieniowego, a także nauczył świadomego korzystania z naturalnych zasobów wodnych.
Justyna Gil

20160322_150655.jpg


linie_0096[1].gif
REALIZACJA PROJEKTU EDUKACYJNEGO „ WYBIERAM WODĘ” W KLASIE 302
Klasa 302 rozpoczęła realizację projektu od tematu- Każda kropla wody jest cenna.
Zajęcia , w sposób przystępny uświadomiły uczniom fakt, iż Ziemia w większości pokryta jest wodą, ale tylko niewielka jej ilość nadaje się do spożycia. Dowiedzieli się również, ze zasoby wody pitnej na świecie maleją i ważne jest, aby racjonalnie gospodarować wodą. Na zakończenie wspólnie przygotowaliśmy plakat z radami dla wszystkich, jak mądrze korzystać z wody. Plakat wywiesiliśmy na szkolnym korytarzu, aby wszystkie dzieci mogły te rady przeczytać.
Mariola Nogły

woda2.JPG woda3.JPG
woda4.JPG